شما به صورت مهمان هستید برای استفاده از امکانات سایت عضو شوید یا وارد شوید

کلیسای گغارت

کشور : ارمنستان
شهر : ایروان

کلیسای گغارت کلیسای گغارت  واژه گغارت به معنی سرنیزه می‌باشد .این کلیسا در 35 کیلومتری جنوب‌شرقی ایروان ساحل شرقی رودخانه آزاد در دره تاریخی گغارت قرار گرفته است. این بنا در دو بعد زمانی مختلف ساخته شده و از دو قسمت اصلی تشکیل شده است، در اوایل قرن سیزدهم این منطقه جزو املاک اختصاصی خاندان زاکریان ...
کلیسای گغارت
کلیسای گغارت
 واژه گغارت به معنی سرنیزه می‌باشد .این کلیسا در 35 کیلومتری جنوب‌شرقی ایروان ساحل شرقی رودخانه آزاد در دره تاریخی گغارت قرار گرفته است.
این بنا در دو بعد زمانی مختلف ساخته شده و از دو قسمت اصلی تشکیل شده است، در اوایل قرن سیزدهم این منطقه جزو املاک اختصاصی خاندان زاکریان بوده است و قابل ذکر است که خاندان زاکریان یکی از ثروتمندترین خاندان در تاریخ ارمنستان بوده‌اند که به دستورشان کلیسای بیرونی در سال 1215 ساخته می‌شود بعدها خاندان پروشیان این ملک را از خاندان زکریان خریداری نموده و دستور ساخت کلیسای درونی را به یک خواهر و معمار دادند.در اواخر قرن سیزدهم کلیسای درونی ساخته شده که از 3 قسمت اصلی تشکیل شده است که یکی از این قسمت‌ها آرامگاه سلسله پروشیان محسوب می‌شود، ساخت کلیسای درونی که از تراش صخره به وجود آمده  10 سال به طول انجامیده است (1350-1340).
 

هنوز دیدگاهی برای این تور ثبت نشده است.
شما اولین دیدگاه را ثبت نمایید


نوشتن سوال یا دیدگاه

استفاده از مطالب وب سایت فقط با کسب اجاز کتبی از مدیریت سایت مجاز می باشد و متخلفان تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.
کليه حقوق اين سايت متعلق به تورمن می باشد | 1392-1394
طراحی سایت : گروه وبین