شما به صورت مهمان هستید برای استفاده از امکانات سایت عضو شوید یا وارد شوید

موزه آتاتورک

کشور : ترکیه
شهر : آلانیا

موزه آتاتورک موزه آتاتورک در 13 نوامبر 1918 آتاتورک بنیان گذار ترکیه نوین از سوریه به استانبولآمد و به هتلی به نام پاراپالیس نقل مکان نمود،او پس از چند روز اقامت در هتل، پس از چند روز بهمنزل و سوئیت دوست نزدیک خود بنام سالیح فانسا در منطقه Beyogluرفت و سپس خانه ای 3 طبقه را اجاره نمود و بهآنجا نقل مکان نمود و خواهر و مادر خود را نیز به این مکان منتقل ...
موزه آتاتورک


موزه آتاتورک
در 13 نوامبر 1918 آتاتورک بنیان گذار ترکیه نوین از سوریه به استانبولآمد و به هتلی به نام پاراپالیس نقل مکان نمود،او پس از چند روز اقامت در هتل، پس از چند روز بهمنزل و سوئیت دوست نزدیک خود بنام سالیح فانسا در منطقه Beyogluرفت و سپس خانه ای 3 طبقه را اجاره نمود و بهآنجا نقل مکان نمود و خواهر و مادر خود را نیز به این مکان منتقل نمود.
آتاتورک در طبقه وسط این ساختمان اقامت نمود و از اتاقهای آن به عنوان محل کنفرانس و کار استفاده نمود که جلسات مختلفی را همراه با دوستان خود به صورت کاملا سری در این محل انجام داد و به همین خاطر این خانه در سال 1942 به عنوان موزه مورد استفاده قرار گرفت.این منزل که به نام خانه آتاتورک معروف است در بلوار Halaskar Gazi  واقع شده است در سال 1943 پس از تعمیرات به موزه آتاتورک تبدیل گردید.
این موزه شامل 3 طبقه به شرح زیر است:
طبقه اول:
به عنوان محل و سالن مراسم خاص و ویژه مورد استفاده قرار می گرفته است که اکنون با نیم تنه ای از مجسمه آتاتورک و عکسهای مختلفی از وی تزئین شده است.
در قسمت اتاق پشتی یادگارهای دوران جنگ عثمانی قرار دارد همچنین لباسهای نظامی آتاتورک در این قسمت وجود دارد.
طبقه دوم :
در قسمت اول آن لباسها و درجات نظامی آتاتورک و رادیوی اهدائی دولت آمریکا به وی قرار گرفته است.همچنین در قسمت میانی این سالن لوازم ککار او مانند میز و صندلی لوازم نگارش ساعت جعبه سیگار کلاه خز و سایر لوازم شخصی وی قرار دارد.در قسمت انتهائی طبقه دوم محل سخنرانی و جلسات او و میز لباسهای او در حین سخنرانی های مختلف است.
طبقه سوم :
عکسهای انقلاب ترکیه کتابهای مختلف درباره آتاتورک  و عکسهای او در زمان مرگ است.
 
 

هنوز دیدگاهی برای این تور ثبت نشده است.
شما اولین دیدگاه را ثبت نمایید


نوشتن سوال یا دیدگاه

استفاده از مطالب وب سایت فقط با کسب اجاز کتبی از مدیریت سایت مجاز می باشد و متخلفان تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.
کليه حقوق اين سايت متعلق به تورمن می باشد | 1392-1394
طراحی سایت : گروه وبین