شما به صورت مهمان هستید برای استفاده از امکانات سایت عضو شوید یا وارد شوید

برج‌های دوقلوی پتروناس

کشور : مالزی
شهر : کوالالامپور

برج‌های دوقلوی پتروناس برج‌های دوقلوی پتروناس معمار برج‌های دوقلوی پتروناس،سزار پلی است که این بنا  از بلندترین آسمانخراشهای جهان هستند که در شهر کوالالامپور در کشور مالزی قرار گرفته‌اند.کار ساخت این برجها از سال ۱۹۹۵شروع شده و در زمانی کوتاه در سال ۱۹۹۸به اتمام رسید. دولت مالزی ساخت این برجها را به عنوان نماد پیشرفت اقتصادی این کشور در دستور کار ...
برج‌های دوقلوی پتروناس


برج‌های دوقلوی پتروناس
معمار برج‌های دوقلوی پتروناس،سزار پلی است که این بنا  از بلندترین آسمانخراشهای جهان هستند که در شهر کوالالامپور در کشور مالزی قرار گرفته‌اند.کار ساخت این برجها از سال ۱۹۹۵شروع شده و در زمانی کوتاه در سال ۱۹۹۸به اتمام رسید. دولت مالزی ساخت این برجها را به عنوان نماد پیشرفت اقتصادی این کشور در دستور کار خود قرار داد. امروزه برج‌های دوقلو پتروناس به یکی از نمادهای اصلی کوالالامپور و مالزی تبدیل شده‌اند. برجهای دوقلو با احتساب آنتن بالای برجها، ۴۵۲متر ارتفاع دارند. تعداد طبقات هر برج ۸۸طبقه است و جمعاً ۷۸آسانسور در این دو ساختمان فعال هستند. این دو برج از زیر توسط مرکز خرید سوریا به هم وصل هستند. همچنین پلی طبقات ۴۱و ۴۲این دو برج را به هم متصل می‌کند. ارتفاع این پل از سطح زمین ۱۷۵متر و طول آن ۵۶متر است.
توجه به این نکته نیز اهمیت دارد که به دلیل نزدیکی این برجها به مرکز نمایشگاههای مالزی(KLCC) این برجها نیز به اشتباه به برجهایKLCC معروفند. به شکلی که در سرتاسر جاده‌های مالزی، تابلویی که شما را به سمت این برجها هدایت می‌کند و عکسی از برجها را نیز داراست به این برجها با همان نامKLCC اشاره می نماید.
در طبقه پایین برجها مجتمع خرید بزرگ سوریا قرار دارد. البته به توریستها خرید از این مجتمع به دلیل گرانی برخی اجناس در آن توصیه نمی‌شود. در طبقه پایینKLCC آکواریم زیبایی قرار دارد که در آن شما از دالان شیشه‌ای زیر آب کوسه‌ها و سفره ماهی‌های غول پیکر را از نزدیک خواهید دید. نمایندگی شرکت سونی و اغلب مارکهای لباس شاید از مراکز دیدنی این برج باشند. در طبقه بالای فروشگاههای برج سینما و فروشگاه کتاب بزرگی قرار دارد. موزه آثار هنری این برجها نیز شایان توجه است.

هنوز دیدگاهی برای این تور ثبت نشده است.
شما اولین دیدگاه را ثبت نمایید


نوشتن سوال یا دیدگاه

استفاده از مطالب وب سایت فقط با کسب اجاز کتبی از مدیریت سایت مجاز می باشد و متخلفان تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.
کليه حقوق اين سايت متعلق به تورمن می باشد | 1392-1394
طراحی سایت : گروه وبین