شما به صورت مهمان هستید برای استفاده از امکانات سایت عضو شوید یا وارد شوید

مسجد نگارا در مالزی

کشور : مالزی
شهر :

مسجد نگارا در مالزی مسجد نگارا در مالزی مسجد نِگارا، یا مسجد ملی مالزی،واقع در شهر کوالالامپور مالزی می باشد.گنجایش این مسجد ۵۰۰۰ نفر را دارد و در میان ۱۳ هکتار باغ واقع شده‌است و کاشی‌های مرمر و حوضچه‌های زیبا و مناره جدید ۷۳ متری به شکوه آن افزوده‌است.این مسجد در ۱۹۶۵ تأسیس شد ، ولی بازسازی‌های آن اخیرا انجام شد.سقف این مسجد،به صورت ستاره ای ۱۸ ...
مسجد نگارا در مالزی


مسجد نگارا در مالزی
مسجد نِگارا، یا مسجد ملی مالزی،واقع در شهر کوالالامپور مالزی می باشد.گنجایش این مسجد ۵۰۰۰ نفر را دارد و در میان ۱۳ هکتار باغ واقع شده‌است و کاشی‌های مرمر و حوضچه‌های زیبا و مناره جدید ۷۳ متری به شکوه آن افزوده‌است.این مسجد در ۱۹۶۵ تأسیس شد ، ولی بازسازی‌های آن اخیرا انجام شد.سقف این مسجد،به صورت ستاره ای ۱۸ پر طراحی شده است که علت آن به نمایش در آوردن به نشانه ۱۳ ایالت مالزی و پنج اصل دین اسلام می باشد.در نزدیکی این مسجد آرامگاه بزرگان مالزی به نام مقام پهلوان قرار دارد.
معماری این مسجد، تلاشی برای مدرن کردن آن چیزی است که به نام معماری اسلامی قدیمی شناخته می شود. گنبد در این مسجد ،تغییر شکل پیدا کرده و به صورت یک چتر در آمده است. این مسجد توانست به سرعت جای مسجد جامع را بگیرد.

هنوز دیدگاهی برای این تور ثبت نشده است.
شما اولین دیدگاه را ثبت نمایید


نوشتن سوال یا دیدگاه

استفاده از مطالب وب سایت فقط با کسب اجاز کتبی از مدیریت سایت مجاز می باشد و متخلفان تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.
کليه حقوق اين سايت متعلق به تورمن می باشد | 1392-1394
طراحی سایت : گروه وبین