شما به صورت مهمان هستید برای استفاده از امکانات سایت عضو شوید یا وارد شوید

معبد باتوکیو

کشور : مالزی
شهر : کوالالامپور

معبد باتوکیو معبد باتوکیو باتو کیو نام معبدی می باشد که  در ۱۳ کیلومتری شمال شهر کوالالامپور در کشور مالزی واقع شده است. این معبد به دلیل نزدیکی به تپه‌ها و مجموعه غارهای اطرافش و نزدیکی به رودخانه باتو که در پشت این تپه واقع شده‌است، به نام معبد غارهای باتو شناخته شده است. این معبد یکی از معروفترین معابد دین هندو است که در خارج از کشور هندوستان قرار ...
معبد باتوکیو


معبد باتوکیو
باتو کیو نام معبدی می باشد که  در ۱۳ کیلومتری شمال شهر کوالالامپور در کشور مالزی واقع شده است. این معبد به دلیل نزدیکی به تپه‌ها و مجموعه غارهای اطرافش و نزدیکی به رودخانه باتو که در پشت این تپه واقع شده‌است، به نام معبد غارهای باتو شناخته شده است.
این معبد یکی از معروفترین معابد دین هندو است که در خارج از کشور هندوستان قرار گرفته است .سالانه بیش از ۱٫۵ میلیون نفر از این معبد دیدین می‌کنند ،به همین خاطر این معبد ،به یکی از پر بازدیدترین اماکن مذهبی جهان بدل شده‌است.
در بین مردم هندوی مالزی، شهرت غارهای باتو کیو به میلیون‌ها سال می‌رسد، زمانی که بومی‌های منطقه از غارها بعنوان سرپناه استفاده می‌کرده‌اند. در سال ۱۸۹۱ یک بازرگان مشهور هندی در مالزی، این معبد را به یکی از بزرگان تاریخ مذهبی هندو پیشکش کرد و مجسمه امروزی را بنا نهاد و در سال ۱۹۲۰ تعداد ۲۸۶ پله برای دسترسی آسان تر زائران به غارهای این معبد، در دامنه این تپه ساخته شد.

هنوز دیدگاهی برای این تور ثبت نشده است.
شما اولین دیدگاه را ثبت نمایید


نوشتن سوال یا دیدگاه

استفاده از مطالب وب سایت فقط با کسب اجاز کتبی از مدیریت سایت مجاز می باشد و متخلفان تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.
کليه حقوق اين سايت متعلق به تورمن می باشد | 1392-1394
طراحی سایت : گروه وبین