شما به صورت مهمان هستید برای استفاده از امکانات سایت عضو شوید یا وارد شوید

آرامگاه مهاتما گاندی

کشور : هند
شهر : دهلی

آرامگاه مهاتما گاندی آرامگاه مهاتما گاندی یکی از دیدنی های هندوستان ،آرامگاه مهاتما گاندی واقع در دهلی نو می باشد.این بنای یادبود مهاتما گاندی که شخصیتش و کارهایش برای تمام مردم جهان روشن و مشخص می سازد.مهاتما گاندی کسی بود که استقلال هند را بعد از گذشت قرنها به هندوستان اهدا کرد و هند را از پنجه استعمار پیر انگلستان نجات داد و در سال 1948 میلادی به ...
آرامگاه مهاتما گاندی


آرامگاه مهاتما گاندی
یکی از دیدنی های هندوستان ،آرامگاه مهاتما گاندی واقع در دهلی نو می باشد.این بنای یادبود مهاتما گاندی که شخصیتش و کارهایش برای تمام مردم جهان روشن و مشخص می سازد.مهاتما گاندی کسی بود که استقلال هند را بعد از گذشت قرنها به هندوستان اهدا کرد و هند را از پنجه استعمار پیر انگلستان نجات داد و در سال 1948 میلادی به قتل رسید.
آرامگاه مهاتما گاندی در شهر دهلی نو واقع شده است این بنا ،فضایی سرسبز و زیبا به شکل سکویی چهار گوشه می باشد و از مرمر سیاه ساخته شده است که نمایی خاص و سنگین دارد.هندوها طبق عقاید خودشان باید  جسد مردگان را بسوزانند و خاکستر بجا مانده را به آب بریزند. با جسم بی جان مهاتما گاندی نیز چنین کردند. اما یادمانی برای احترام و زنده نگه داشتن یاد و خاطره این مرد بزرگ برپا کردند.
 هر سال در روز سی ام ژانویه که به نام روز شهید نامگذاری شده است به پاس گرامیداشت پدر ملی هندی ها در این آرامگاه شخصیت های سیاسی، مذهبی و البته علاقه مندان این شخصیت بزرگ از سراسر دنیا به دور هم جمع می شوند.

 
هنوز دیدگاهی برای این تور ثبت نشده است.
شما اولین دیدگاه را ثبت نمایید


نوشتن سوال یا دیدگاه

استفاده از مطالب وب سایت فقط با کسب اجاز کتبی از مدیریت سایت مجاز می باشد و متخلفان تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.
کليه حقوق اين سايت متعلق به تورمن می باشد | 1392-1394
طراحی سایت : گروه وبین