شما به صورت مهمان هستید برای استفاده از امکانات سایت عضو شوید یا وارد شوید

بزرگ‌ترين معبد هندويي جهان

کشور : هند
شهر : دهلی

بزرگ‌ترين معبد هندويي جهان   بزرگ‌ترين معبد هندويي جهان بزرگ‌ترين معبد هندويي جهان، در شهر دهلي نو واقع شده است.  این معبد((Akshardham Temple، در سال‌هاي اخير احداث شده است.اين معبد، در طي 5 سال ساخته شده و در احداث آن 11000 معمار، بنا و كارگر به صورت داوطلبانه ...
بزرگ‌ترين معبد هندويي جهان

 

بزرگ‌ترين معبد هندويي جهان

بزرگ‌ترين معبد هندويي جهان، در شهر دهلي نو واقع شده است.  این معبد((Akshardham Temple، در سال‌هاي اخير احداث شده است.اين معبد، در طي 5 سال ساخته شده و در احداث آن 11000 معمار، بنا و كارگر به صورت داوطلبانه مشاركت داشتند.ديوارهاي بيروني و فضاي داخلي معبد با هنرمندي هرچه تمام‌تر تزئين شده است. اين تزئينات بسيار حساب شده انتخاب شده‌اند و متضمن مفاهيم خاصي هستند. به عنوان مثال، يكي از داستان‌هاي معروف مثنوي مولانا(داستان فيل شناسي در تاريكي) در بخشي از بدنه بيروني اين معبد حك شده است. بخشي از اين تزئينات، مبين ويژگي‌هاي فرهنگي و تمدني هند هستند. همچنين تابلوهاي متعدد و بزرگ نقاشي، زيبايي قابل توجهي به فضاي داخلي معبد داده‌اند. اين معبد مدرن و مجلل، در فضاي بسيار بزرگ(با وسعت 30 هكتار) قرار دارد. اين زمين‌هاي فراوان و وسيع، اهدايي حكومت ايالتي دهلي بوده است. ساختمان‌هاي اصلي و فرعي این معبد، با بتون ساخته شده‌اند. اگرچه زمان اندکی از احداث این معبد می گذرد،اما در طي این  مدت زمان كوتاه، اين معبد به يكي از مهم‌ترين مكان‌هاي ديدني توريست‌هاي داخلي و خارجي تبديل شده و در حال حاضر، هر هفته مورد بازدید بیش از 100000 قرار می گیرد.
در فضاي باز پيرامون معبد، يك آمفي تئاتر زيبا براي اجراي برنامه هاي هنري احداث شده است. افزون بر اين، فضاي چمن و گلكاري معبد نيز، زيبايي خاصي به پيرامون اين مجموعه بخشيده است. اين معبد به عنوان بزرگترين معبد هندويي جهان شناخته مي‌شود.
علی‌رغم اینکه در این معبد حیات اجتماعی و فکری مردم هند در طول تاریخ بیان شده و مجسمه‌ شخصیت‌های مطرح علمی، سیاسی و اجتماعی هند در محوطه و سالن‌های آن قرار داده شده ولی در آن هیچ اشاره ای به دوران اسلامی تاریخ هند نشده است. گویی تاریخ هزار ساله اسلام در هند و بویژه دوره حکومت سلطنت هیچ اثری در فرهنگ و تمدن و زندگی مردم نداشته است.

هنوز دیدگاهی برای این تور ثبت نشده است.
شما اولین دیدگاه را ثبت نمایید


نوشتن سوال یا دیدگاه

استفاده از مطالب وب سایت فقط با کسب اجاز کتبی از مدیریت سایت مجاز می باشد و متخلفان تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.
کليه حقوق اين سايت متعلق به تورمن می باشد | 1392-1394
طراحی سایت : گروه وبین