شما به صورت مهمان هستید برای استفاده از امکانات سایت عضو شوید یا وارد شوید

دروازه هند یا بنای یادبود ملی هند در قلب دهلی نو

کشور : هند
شهر : دهلی

دروازه هند یا بنای یادبود ملی هند در قلب دهلی نو دروازه هند یا بنای یادبود ملی هند در قلب دهلی نو دروازه هند یا ایندیا گیت ، بنای یادبود ملی هند است که در قلب دهلی نو پایتخت کشور هندوستان واقع شده است. این بنای باشکوه که ۴۲ متر ارتفاع دارد، توسط سر ادوین لیتینز معمار بریتانیایی طراحی شده و در محوطه‌ای باز و نزدیک به مجموعه زیبای کاخ ریاست جمهوری هند ،از سنگ ماسه قرمز و ...
دروازه هند یا بنای یادبود ملی هند در قلب دهلی نو


دروازه هند یا بنای یادبود ملی هند در قلب دهلی نو
دروازه هند یا ایندیا گیت ، بنای یادبود ملی هند است که در قلب دهلی نو پایتخت کشور هندوستان واقع شده است.
این بنای باشکوه که ۴۲ متر ارتفاع دارد، توسط سر ادوین لیتینز معمار بریتانیایی طراحی شده و در محوطه‌ای باز و نزدیک به مجموعه زیبای کاخ ریاست جمهوری هند ،از سنگ ماسه قرمز و گرانیت در سال ۱۹۳۱ ساخته شده است. این بنا به‌عنوان یادبود تمامی جنگ‌های هند شناخته می‌شود و نشان برجسته‌ای، برای یادآوری ۹۰ هزار سرباز هندی ارتش بریتانیا که در جنگ جان خود را از دست داده‌اند، می باشد. این سربازان در مبارزه برای امپراتوری بریتانیا در هند، و یا بیشتر در جنگ جهانی اول و همچنین در جنگ سوم انگلیس و افغانستان جان خود را از دست دادند. نام این سربازان بر دیوارهای این بنا حک شده‌است. محوطه شش گوشه‌ای به صورت یک میدان، دروازه هند دهلی را دربر گرفته که حدود ۳۰۶۰۰۰ متر مربع مساحت و در حدود ۶۲۵ مر قطر دارد. این میدان وسیع محل مناسبی برای تفرج خانواده‌ها و گردشگران مختلف است.
در ابتدا، مجسمه جرج پنجم پادشاه بریتانیا در زیر سایه‌بان کنونی در آستانه دروازه هند ایستاده بود که پس از استقلال هند، این مجسمه با یادبودی از سرباز گمنام ارتش هند از جنس مرمر سیاه و به‌صورت یک مشعل فروزان تعویض شد که به نام «شعله جاویدان سرباز» نام‌گذاری شده است.

هنوز دیدگاهی برای این تور ثبت نشده است.
شما اولین دیدگاه را ثبت نمایید


نوشتن سوال یا دیدگاه

استفاده از مطالب وب سایت فقط با کسب اجاز کتبی از مدیریت سایت مجاز می باشد و متخلفان تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.
کليه حقوق اين سايت متعلق به تورمن می باشد | 1392-1394
طراحی سایت : گروه وبین