شما به صورت مهمان هستید برای استفاده از امکانات سایت عضو شوید یا وارد شوید

معبد نیلوفر آبی

کشور : هند
شهر : دهلی

معبد نیلوفر آبی معبد نیلوفر آبی معبد نيلوفر آبي،  معبد آيين بهائي است که در دهلي‌نو پايتخت هندوستان ,واقع شده و به عنوان جاذبه توریستی هند و یکی از دیدنی های دهلی نو شناخته شده است.این معبد، مادر معابد شبه قاره هند می باشد.طرح معماری این بنای شگفت انگیز  از گل نیلوفر آبی الهام گرفته شده ‌است و شامل ۲۷ گلبرگ است که از بتُن سفید ساخته و با سنگ مرمر سفید پوشیده شده است. این سنگ‌ها از یونان خریداری و در ایتالیا برش ...
معبد نیلوفر آبی

معبد نیلوفر آبی
معبد نيلوفر آبي،  معبد آيين بهائي است که در دهلي‌نو پايتخت هندوستان ,واقع شده و به عنوان جاذبه توریستی هند و یکی از دیدنی های دهلی نو شناخته شده است.این معبد، مادر معابد شبه قاره هند می باشد.طرح معماری این بنای شگفت انگیز  از گل نیلوفر آبی الهام گرفته شده ‌است و شامل ۲۷ گلبرگ است که از بتُن سفید ساخته و با سنگ مرمر سفید پوشیده شده است. این سنگ‌ها از یونان خریداری و در ایتالیا برش داده شده‌اند. ارتفاع بنا از کف تا بالای ساختمان ۲۷/۳۴ متر و قطر ساختمان ۷۰ متر است و در زمینی به‌مساحت ۶۴/۱۰ هکتار در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری هندوستان نشسته‌است.هر یک از نُه طرف ساختمان سه گلبرگ دارد و نُه در بزرگ به تالار مرکزی به‌ظرفیّت ۱۳۰۰ نفر باز می‌شود.
زمین این بنای زیبا، در سال ۱۹۵۳ خریداری شده و ساخت آن در سال ۱۹۸۰ شروع و پس از ۶ سال، در ۲۴ دسامبر ۱۹۸۶ به‌اتمام رسیده ‌است. در طی بیش از ۲۰ سالی که از عمر این بنا می‌گذرد بیش از ۵۰ میلیون نفر از آن دیدن کرده‌اند و گاه در هنگام تعطیلات مملکتی هند، تعداد بازدیدکنندگان به یکصد هزار نفر در یک روز بالغ شده‌است.
لازم به ذکر است هندوستان با جمعیتی بین ۱٬۷ تا ۲٬۲ میلیون نفر بهایی، بزرگترین جمعیت پیروان این آیین در جهان به‌شمار می‌آید. در این بنا به ندرت مناسکی ویژه بهائیان انجام می‌شود و همه می‌توانند با هر اعتقادی با سکوت به تفکر و مناجات بپردازند. انجام مراسم مذهبی و سخنرانی در سالن اصلی ممنوع است و اغلب مردم هندوستان از هر مذهب و طایفه‌ای آن‌را محترم می‌شمارند.

هنوز دیدگاهی برای این تور ثبت نشده است.
شما اولین دیدگاه را ثبت نمایید


نوشتن سوال یا دیدگاه

استفاده از مطالب وب سایت فقط با کسب اجاز کتبی از مدیریت سایت مجاز می باشد و متخلفان تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.
کليه حقوق اين سايت متعلق به تورمن می باشد | 1392-1394
طراحی سایت : گروه وبین