شما به صورت مهمان هستید برای استفاده از امکانات سایت عضو شوید یا وارد شوید

موزه پرادو مادرید

کشور : اسپانیا
شهر :

موزه پرادو مادرید   موزه پرادو مادرید موزه پرادو یکی از دیدنیهای مادرید در اسپانیا می باشد که یکی از بزرگترین گالری های جهان و معتبرترین مرکز فرهنگی مادرید محسوب می شود و به دستور چارلز سوم و به دنبال اصلاحات فرهنگی صورت گرفته در کشور ساخته شد.معمار این پروژه عظیم جوآن دی ویلانئوا بود و موزه دل پرادو معروفترین ...
موزه پرادو مادرید

 


موزه پرادو مادرید
موزه پرادو یکی از دیدنیهای مادرید در اسپانیا می باشد که یکی از بزرگترین گالری های جهان و معتبرترین مرکز فرهنگی مادرید محسوب می شود و به دستور چارلز سوم و به دنبال اصلاحات فرهنگی صورت گرفته در کشور ساخته شد.معمار این پروژه عظیم جوآن دی ویلانئوا بود و موزه دل پرادو معروفترین اثر او در سالهای عمر کاریش محسوب میشود. این موزه به قله رفیع نئوکلاسیسیزم اسپانیایی معروف است. اما این پروزه عظیم تا سالهای سال به طول انجامید.جنگ باعث شد که پروژه متوقف گردد. پروزه سرانجام در زمان 19 نوامبر 1819 و در دوره پادشاهی فردیناند گشایش یافت. نام آن در ابتداموزه سلطنتی نقاشی بود و به جمع آوری آثار نقاشی بزرگان هنر اسپانیا روی آورد.اما بعدها نقاشیهای دیگر هنرمندان بزرگ جهان هم مانند رامبراند، بوتیچلی، فرانسیسکو گویا به این کلکسیون فاخر افزوده شد. موزه پرادو یکی از بهترین جاذبه های گردشگری اسپانیا و دیدنیهای مادریداست.
کارهای جمع آوری شده در موزه پرادو از قرن دوازدهم تا اوایل قرن نوزدهم را شامل می شود. در موزه پرادو بیش از 5000 نقاشی، 2000 تصویر چاپی، 1000 عدد سکه و مدال و 700 مجسمه قرن 12 تا قرن 19 و تقریبا 2000 شیء زینتی وجود دارد.

هنوز دیدگاهی برای این تور ثبت نشده است.
شما اولین دیدگاه را ثبت نمایید


نوشتن سوال یا دیدگاه

استفاده از مطالب وب سایت فقط با کسب اجاز کتبی از مدیریت سایت مجاز می باشد و متخلفان تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.
کليه حقوق اين سايت متعلق به تورمن می باشد | 1392-1394
طراحی سایت : گروه وبین