شما به صورت مهمان هستید برای استفاده از امکانات سایت عضو شوید یا وارد شوید

معبد پانتئون

کشور : فرانسه
شهر :

معبد پانتئون معبد پانتئون پانتئون یا مقبره بزرگان بنایی در محله لاتن شهر پاریس است. این بنا در ابتدا توسط لوئی پانزدهم پادشاه فرانسه با کاربری کلیسا با نام سنت ژنویو ساخته شده بود. ساخت این بنا در سال 1758 آغاز شد ودر سال 1789 به پایان رسید . بعد از وقوع انقلاب کبیر فرانسه که با ایده های لائیکی اوج گرفت، این مکان که نذر کلیسا شده بود و به معبد خدایان مشهور گشته و مکان کلیسای سن ژنویو ...
معبد پانتئون

معبد پانتئون
پانتئون یا مقبره بزرگان بنایی در محله لاتن شهر پاریس است. این بنا در ابتدا توسط لوئی پانزدهم پادشاه فرانسه با کاربری کلیسا با نام سنت ژنویو ساخته شده بود. ساخت این بنا در سال 1758 آغاز شد ودر سال 1789 به پایان رسید . بعد از وقوع انقلاب کبیر فرانسه که با ایده های لائیکی اوج گرفت، این مکان که نذر کلیسا شده بود و به معبد خدایان مشهور گشته و مکان کلیسای سن ژنویو بود ،تبدیل به مقبره بزرگان گردید . مدتی بعد ناپلئون این مکان را به کلیسا بازگردانید ولی بعدها ( سال 1885 ) مجددا تبدیل به مکانی لائیک جهت دفن بزرگان گردید .در حال حاضر نیز این بنا به عنوان مقبره مشاهیر فرانسوی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
ابعاد این آرامگاه مشهور، متفاوت از سایر ساختمانهای مشابه می باشد که 110 متر طول و 83 متر ارتفاع دارد . 425 پله
بازدید کنندگان را به راس هرم گنبدی شکل این بنا می رساند . داخل آن به شکل معابد یونانی ساخته شده و چهار ستون بزرگ در زیر گنبد آن قرار دارد که در کنار یکی از آنها فیلسوف مشهور ژان ژاک روسو مدفون است .در معبد پانتئون پاریس، آرامگاه بزرگان و اندیشمندان فرانسه، مابین تمام قبرهای خوابیده، دو قبر سر پا وجود دارد؛ این دو قبر رو در روی هم ایستاده‌اند که یکی از این‌ها متعلق به ولتر و دیگری متعلق به ژان- ژاک روسو می باشد.
فوکو فیزیکدان فرانسوی در سال ۱۸۵۱ میلادی با نصب آونگی به بلندی ۶۷ متر زیر گنبد مرکزی پانتئون، گردش زمین را به نمایش گذاشت. امروزه نیز نسخه‌ای از این آونگ در همان مکان نصب شده است.

هنوز دیدگاهی برای این تور ثبت نشده است.
شما اولین دیدگاه را ثبت نمایید


نوشتن سوال یا دیدگاه

استفاده از مطالب وب سایت فقط با کسب اجاز کتبی از مدیریت سایت مجاز می باشد و متخلفان تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.
کليه حقوق اين سايت متعلق به تورمن می باشد | 1392-1394
طراحی سایت : گروه وبین