شما به صورت مهمان هستید برای استفاده از امکانات سایت عضو شوید یا وارد شوید

شانزلیزه

کشور : فرانسه
شهر : پاریس

شانزلیزه شانزلیزه شانزِلیزه خیابانی اعیان‌نشین و از معابر اصلی شهر پاریس است که فرانسوی‌ها این خیابان را «زیباترین خیابان جهان» نیز می‌نامند. خیابان شانزلیزه در منطقه ۸ پایتخت فرانسه (پاریس) واقع شده‌است. این بلوار که۱٬۹۱۰ متر طول دارد ،در شمال غربی شهر پاریس قرار دارد. این خیابان از میدان کنکورد آغاز شده و به میدان شارل دوگل (میدان اِتوال) ختم می‌شود. ...
شانزلیزه

شانزلیزه
شانزِلیزه خیابانی اعیان‌نشین و از معابر اصلی شهر پاریس است که فرانسوی‌ها این خیابان را «زیباترین خیابان جهان» نیز می‌نامند. خیابان شانزلیزه در منطقه ۸ پایتخت فرانسه (پاریس) واقع شده‌است. این بلوار که۱٬۹۱۰ متر طول دارد ،در شمال غربی شهر پاریس قرار دارد. این خیابان از میدان کنکورد آغاز شده و به میدان شارل دوگل (میدان اِتوال) ختم می‌شود.
خیابان شانزلیزه به علت داشتن زیبایی فراوان، کافه ‌تراس‌های معروف و فروشگاه‌های لوکس یکی از معروف‌ترین خیابان‌های جهان است. کلمه شانزلیزه در لغت به معنی «دشت الیزه» است و کاخ الیزه نیز در نزدیکی این خیابان قرار گرفته‌است. الیزه در اساطیر یونان به معنی بهشت است.
شانزلیزه تا سال ۱۶۱۶ دشتی بود که در آن بازارهایی قرار داشت. در آن تاریخ ملکه ماری مدیچی تصمیم گرفت محور باغ‌های باغ تویلری را با خیابانی درختکاری‌شده گسترش دهد.هرساله در تاریخ ۱۴ ژوئیه مراسم رژه نظامی باشکوهی به مناسبت روز ملی فرانسه در خیابان شانزه‌لیزه پاریس برگزار می گردد.

هنوز دیدگاهی برای این تور ثبت نشده است.
شما اولین دیدگاه را ثبت نمایید


نوشتن سوال یا دیدگاه

استفاده از مطالب وب سایت فقط با کسب اجاز کتبی از مدیریت سایت مجاز می باشد و متخلفان تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.
کليه حقوق اين سايت متعلق به تورمن می باشد | 1392-1394
طراحی سایت : گروه وبین