شما به صورت مهمان هستید برای استفاده از امکانات سایت عضو شوید یا وارد شوید

جزیره سنتورینی

کشور : یونان
شهر :

جزیره سنتورینی جزیره سنتورینی جزیره سنتورینیکه با نام "ترا" نیز شناخته می شود در200 کیلومتری کشور یونان در دریای اژه قرار گرفته است. جمعیت این جزیره کمتر از 15000 نفر می باشد که به خاطر موقعیت محلی جزیره و رنگ خانه های آن معروف شده است.جزیره سانتورینی نمای بسیار زیبایی دارد و از نظر جغرافیایی نیز بی نظیر است.درطول قرنها , یونانیان روستاهایی را بر لبه های ...
جزیره سنتورینی

جزیره سنتورینی
جزیره سنتورینیکه با نام "ترا" نیز شناخته می شود در200 کیلومتری کشور یونان در دریای اژه قرار گرفته است. جمعیت این جزیره کمتر از 15000 نفر می باشد که به خاطر موقعیت محلی جزیره و رنگ خانه های آن معروف شده است.جزیره سانتورینی نمای بسیار زیبایی دارد و از نظر جغرافیایی نیز بی نظیر است.درطول قرنها , یونانیان روستاهایی را بر لبه های تیز آتشفشانهای بلند سانتورینی بنا می کردند. این اجتماعهای فریبنده همراهبا نماهای نفس گیر از تخته سنگهای صاف و خلیج آبی عمیق به سانتورینی زیبایی می بخشد که همگان را شیفته این منظره ها می سازد. امروزه معلوم شده است که جزیره سانتورینی در 3500 سال پیش آتشفشان عظیمی فوران کرده بیشتر قسمتهای جزیره امروزی را به بیرون ریخته است . تعدادی از مردم عقیده دارند که ترا ( نام جزیره در آن زمان )شهر افسانه ای گمشده آتلانتیس بوده است. انفجار باعث شده بود که گودال بزرگی در وسط جزیره بوجود آید . این گودال اندکی بعد هنگامیکه آبهای دریای اﮋه به درون آن جریان یافتند به صورت خلیجی درآمد. جزیره سنتورینی در اصل یک جزیره آتشفشانی است که در گروه جزایر سایکلد قرار گرفته است. این جزیره بین جزایر لوس  و آنافی قرار گرفته است. جزیره سنتورینی برای مناظر زیبا و بدیع و دراماتیکش شهرت جهانی دارد به ویژه صحنه غروب خورشید که از این جزیره دیده می شود. این منظره غروب خورشید در منطقه شهری اویا به خوبی دیده می شود. در زیر تصویری از غروب خورشید در جزیره سنتورینی به خوبی رویت می شود.
آنچه که امروزه جزیر‌ه‌ای با مناظر زیبا به نام سانتورینی را در سرزمین‌های یونان به وجود آورده حاصل فعالیت‌هایی آتشفشانی است که طی سال‌ها صورت گرفته است. جاذبه‌های سنتی این جزیره را خانه‌های سفید با گنبدهایی آبی رنگ تشکیل می‌دهند که بر روی صخره‌های شیب‌دار ساخته شده‌اند. گردشگران می‌توانند با عبور از راه‌های تنگ و باریک به جای مانده از شیارهای آتشفشانی لذتی همیشگی را همراه با احساس قدم نهادن روی گدازه‌های جاری شده از دل اقیانوس تجربه کنند. در این بین، شاخص‌ترین وجهه این جزیره، خاصیت شاعرانه بودن آن است که منجربه جذب زوج‌های جوان به این منطقه شده است.

هنوز دیدگاهی برای این تور ثبت نشده است.
شما اولین دیدگاه را ثبت نمایید


نوشتن سوال یا دیدگاه

استفاده از مطالب وب سایت فقط با کسب اجاز کتبی از مدیریت سایت مجاز می باشد و متخلفان تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.
کليه حقوق اين سايت متعلق به تورمن می باشد | 1392-1394
طراحی سایت : گروه وبین